SEKS STARSZAKÓW

SEKS STARSZAKÓW

Seksem można i należy się cieszyć do późnej starości.

J.Vetulani

Z seksem po 60. roku życia jest jak z mięsem w parówkach. No niby jest ale go nie ma. W naszej kulturze seksualność seniorów to temat tabu, wokół którego krąży mnóstwo szkodliwych mitów i stereotypów. Niektórzy uważają, że aby uprawiać seniorski seks trzeba mieć albo wadę wzroku, albo poczucie humoru. A najlepiej jedno i drugie.

Podobny obraz

Psycholodzy, seksuolodzy i lekarze zgodnie twierdzą, że zdrowie seksualne jest istotne w ciągu całego naszego życia – także w okresie późnej dorosłości. Według WHO zdrowie seksualne tworzy kombinacja biologicznych, emocjonalnych, intelektualnych oraz społecznych elementów. Jednym słowem: bez zdrowia seksualnego trudno mówić o dobrostanie fizycznym i psychicznym. Trudno być szczęśliwym.

Lubimy myśleć, że osoby starsze są zupełnie pozbawione satysfakcjonującego życia seksualnego – nic bardziej mylnego. Badania wskazują, że pona 70% sześćdziesięciolatków jest aktywna seksulanie. Szach.

Doktor Lee Smith z Wielkiej Brytanii przekonuje, że aktywność seksualna jest receptą na udaną emeryturę, ponieważ wzmacnia uczucie bliskości i wspomaga wytwarzanie endorfin. Poza tym seks jest też formą aktywności fizycznej i pozwala utrzymać ciało w dobrym zdrowiu. Szach mat!

Poza tym wiek to tylko liczba.

Jestem copywriterem, czyli specem od słów i układania ich we właściwej kolejności. Piszę dużo i o wszystkim, wspieram językowo, ubieram w słowa i mam czarny pas w Scrabble.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*